Çorlu Yangın Kapısı

Hem Emniyetli Hem Dekoratif

Yangına dayanıklı kapı binaların güvenliği açısından son derece önem arz etmektedir. Yangın oluştuğu andan binadan dışarı çıkmayı veya yangın merdivenlerinde emniyetli bir şekilde kalmayı sağlayan yangın çıkış kapıları bir çok alanda dekoratif olarak üretimi gerçekleşmektedir. Modern kapı üretimi yapan yangın kapısı firmaları binaların güvenliğini sağlamakla birlikte oldukça çekici, tasarımı binanızla uygun yangın kapıları yapmaktadırlar.

Teknolojik Modern Dayanıklı Yangın Kapıları

Yangın anlık gerçekleşen bir olay olduğu için alınacak tedbirler de son derece güçlü ve çözüme yönelik olmalıdır. Özelikle hastane, okul gibi sosyal alanlarda kişi sayısının fazla olmasıyla birlikte yangın kapısı gibi çeşitli unsurların bulunması yangına karşı korunmada ön plana çıkmaktadır. Devlet tarafından yasalarca da belirlenmiş olan talimatlar da kapalı mekanlarda alınması gereken önlemleri bize gösterir. Bu doğrultuda seçimi yapılacak acil çıkış kapıları da önemli olmaktadır. Tekli, toplu alımlar, model tercihi gibi bazı unsurlar yangın çıkış kapısı fiyatlarını etkilemektedir. Gelişen teknolojik gelişmeler doğrultusunda dayanıklı, modern görünümlü yangın kapısı imalatçısı olan Çorlu Yangın Kapısı aynı zamanda yangın kapısı montajı gibi teknik ihtiyaçlarınızda sizlere destek vermektedir.

Panik Barlı Yangın Kapısı

Günümüzdeki yönetmeliğe göre panik barlı yangın kapısı zorunlu hale gelmiştir. Yangın kapılarında panik barları bulunması gerekmektedir. Yangın kapıları bina güvenliği için dışarıdan kilitle açılmalıdır. Bu kapılar dışarıdan kilitle açılmasına rağmen içeriden rahatlıkla çıkılacak şekilde dizayn edilmelidir. Bu nedenle panik barlı yangın kapısı dışarıdan bareli (basmalı) bir şekilde kilitlenebilir ve kilitlendiği zaman içeriden basılınca tek bir hamleyle açılabilmektedir. Bu barların sertliği normal düzeyde ayarlanabilmekte ve yangın anında kişiler rahatlıkla bu barlar sayesinde kapıyı açabilmektedir. Yangın kapısı barları, uygun malzemeden üretilmeli ve montaj sırasında dikkat edilmelidir. Yangın kapısı barları, tek veya çift kanat yangın kapılarına uygun bir şekilde kullanılmaktadır.

Çorlu yangın kapısı firması olarak faaliyet gösteren Çorluyangin.com Yangın Kapısı olarak sizlerin yangına karşı güvenilir bir yaşam sürmenize yardımcı oluyor ve bu doğrultuda insan yaşamını önemseyen hizmetler veriyoruz.