Sertifikalı Yangın Kapısı

Sertifikalı Yangın Kapıları

Yangın tüm zamanların en büyük sorunu olmuş ve olmaya da devam edecektir. Yangın sebebiyle geçmişten günümüze bir çok kişi canlarını ve mallarını bir hiç uğruna heba etmiştir. Bu sebeple insanlar canlarının yanmaması adına yangına karşı önlemler geliştirmeye başlamıştır. Kimileri evlerine, apartmanlarına, iş yerlerine yangın merdivenlerini önlem alarak yangından korunmaya çalışırken kimileri de yine evlerine, apartmanlarına, iş yerlerine yangın alarm ve söndürme sistemleri ile yangından korunmaya çalışmıştır. Fakat bu önlemlerin her yangın anında kullanışlı olmayışı ve çoğu zaman da bütçeyi fazlaca aşar tutarlarda olması insanları başka önlemler arama ve bulmaya yöneltmiştir.

İnsanların arama çalışmaları boşa çıkmamış ve çalışmaları sonucunda çıktığı ilk günden beri saysız insanın canını ve malını kurtaran yangın kapıları bulunmuştur. Yangın kapıları normal kapı görünümüne sahip özel özellikleri bulunan kapılardır. Yangına belli bir süre dayanan, bu süre diliminde yangının alevi ve dumanını güvenli bölgeye iletmeyen ve kendi kendine kapanan yangın kapıları günümüzde evlerde dahil olmak üzere insanların toplu halde bulunduğu her alanda kullanılmaktadır.

Sizlerde yangın için alınabilecek en güzel önlem yangın kapılarını evlerinize, iş yerlerinize almak istiyorsanız sertifikalı yangın kapısı almaya dikkat etmelisiniz. Sertifikalı yangın kapısı sertifikasız yangın kapılarına tercih edilerek ileride olası bir yangın anında oluşabilecek tüm aksilikler önceden önlenebilir. Sertifikalı yangın kapısı sayesinde yangın kapınızın hangi maddeden ve nasıl üretildiğini bilir, kalite durumunu ölçebilir ve sizin istediğiniz doğrultusunda hazırlanmış olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Sertifikasız yangın kapısı dünya standartlarına uygun olarak yapılmadığından dolayı bir yangın anında yangına dayanma süresi dolmadan yanarak eriyebilir, yangın esnasında yangının alevi ve dumanını güvenli bölgeye sızdırabilir veya da otomatik kapanma gibi diğer özellik ve fonksiyonlarını kaybederek insan can ve mal güvenliğini tehdit edebilir.